O Motortecu

1991 – Založení společnosti MOTORTEC jako první dceřiné společnosti AGROTEC a.s. bylo iniciováno obchodním partnerem, italskou společností RUGGERINI, vyrábějící dieselové motory.

 

1992 – MOTORTEC se stal prvním dealerem automobilů značky FIAT v tehdejší Československé republice. Vznikají dceřiné společnosti Motortec LANCIATEC a ALFATEC, díky kterým se MOTORTEC stal prvním dealerem automobilů Lancia a Alfa Romeo. V témže roce se stal MOTORTEC jediným smluvním partnerem pro skladování a distribuci osobních a užitkových automobilů Fiat, Lancia a Alfa Romeo pro Českou a Slovenskou republiku.

 

1996 – Celním skladem v Hustopečích a později v nově vybudovaném celním skladu v Zaječí prošlo více než 12 000 automobilů, které bylo nutno vyskladnit ze železničních vagónů, naskladnit a dle požadavků jednotlivých prodejců v obou republikách odvoskovat, umýt a dopravit do jednotlivých prodejen dealerů Fiat. V témže roce MOTORTEC jako jediný dealer Fiatu začal provozovat obchodní aktivity prostřednictvím subdealerské sítě a to i mimo Jihomoravský region.

 

1997 – Společnost MOTORTEC kupuje pozemky v Brně Ivanovicích (v těsné blízkosti obchodního domu GLOBUS) a buduje novou prodejnu a servis pro značku Fiat.

 

2002 – Získání konkurenční společnosti IMOS Auto, která se pokoušela v Brně a Olomouci prodávat automobily Fiat a Lancia. Tato společnost se přejmenovala na Carlos Auto a byla provozována jako dceřiná společnost MOTORTECu. Touto akvizicí získal MOTORTEC druhé prodejní a servisní místo Fiatu v Brně a Olomouci. Později MOTORTEC zakoupil i další provozovny Fiatu v Litomyšli a v Břeclavi. Celkově provozoval MOTORTEC pět dealerství Fiat.

 

2006 – V závěru roku byla provedena rozsáhlá akvizice koncernu AGROTEC (v té době dosahoval konsolidovaného obratu 180 mil. EUR) a většina činností a dceřiných společností Agrotecu byla prodána do vlastnictví holdingu AGROFERT. Jediný akcionář (majitel) Agrotecu pan Karel Losenický odkoupil zpět společnost MOTORTEC do svého vlastnictví. MOTORTEC investoval do koupě dalších pozemků a zahájil rozsáhlou investici do výstavby nového servisního střediska v Brně Ivanovicích. Činnost ostatních provozoven byla ukončena. MOTORTEC získává prestižní certifikát kvality ISO9001, který udržuje do současnosti.

 

2007 – Zahájení provozu nového servisního střediska na ploše 1000 m2. Pan Losenický pokračuje v investici do okolních pozemků a zahajuje druhou etapu výstavby servisního střediska a to výstavbu moderní karosárny a autolakovny. Vzniká komplexní servisní centrum se servisní plochou 1900m2.

 

2010 – Po sloučení FGA a Chrysler dochází k podpisu nových dealerských kontraktů pro značku Lancia a JEEP. Jediný majitel pan Karel Losenický investuje do rekonstrukce prodejní plochy, zastřešující koncernové značky Fiat, Alfa Romeo, Lancia a JEEP. Celá rekonstrukce byla v moderním stylu a dle předepsaných CI. Otevření prodejný bylo dále podpořeno výstavou zmíněných značek na prestižním brněnském Autosalonu. Vše pod přímou organizací společnosti MOTORTEC.

 

2012 – MOTORTEC v tomto roce obsazuje pozici nejlepšího prodejce značky JEEP v ČR.

 

2013 – FIAT ČR ukončuje činnost, kterou přebírá FCA CEE se sídlem v Budapešti. MOTORTEC s touto novou společností podepisuje nové dealerské smlouvy pro prodej a servis značek Fiat, Fiat Professional, Alfa Romeo, Abarth, Lancia a JEEP.

 

2014 – MOTORTEC pokračuje v investici do rozšíření areálu společnosti. Přikoupením sousedících pozemků získává společnost potenciál k dalšímu rozvoji a k naplnění svých investičních a strategických záměrů. Vybudováním druhého vjezdu do areálu zlepší logistiku a zákaznický komfort. Celková rozloha společnosti je v současné době 17 200 m².